P.P. GAL P.P. GAL
P.P. GALRzetelna Firma
P.P. GAL
Powrót do wyboru wersji językowej
Serwis
Kontakt
P.P. GAL
Oferta

Boldt - mieszałkaFirma METALQUIMIA specjalizuje się w dostarczaniu maszyn i automatycznych systemów do obróbki produktów całomięśniowych parzonych i wędzonek. W lipcu 2009 roku zrealizowano kotrakt na dostawę do hiszpańskiego przetwórcy mięsa ELPOZO 3 linii do automatycznej produkcji szynek o łącznej dziennej wydajności 260 ton.

METALQUIMIA posiada departament technologiczny odpowiedzialny za wsparcie klientów oraz poszukiwanie optymalnych rozwsiązań technicznych. W siedzibie firmy w Gironie znajduje się linia pilotażowa, w skład której wchodzą: stacja przygotowania solanki, hydrauliczna nastrzykiwarka rozpyłowa, tenderizer, masownica próżniowa z płaszczem chłodzącym, tłokowa nadziewarka próżniowa, automatyczna klipsownica do całych mięśni oraz stacja obróbki termicznej. METALQUIMIA udostępnia linię na próby technologiczne, w trakcie których można przetestować wymienione urządzenia na własnych solankach i mięsie. Nowoczesne laboratorium pozwala dokonać pełnej oceny otrzymanych produktów pod względem własności organoleptycznych jak i chemicznych.

Boldt - mieszałkaNastrzykiwarki rozpyłowe METALQUIMII są w pełni sterowane hydraulicznie. Zapewnia to niezawodność w trudnych warunkach na peklowni. Żywotność i powtarzalność urządzeń serii MOVISTICK skłoniła do rozwinięcia oferty o urządzenia do mięs kulinarnych i elementów z kością AUVISTICK oraz nastrzykiwarek rozpyłowych do ryb z serii AUVIFISH. METALQUIMIA to gwarancja największych wydajności przy nastrzyku rozpyłowym peklującym i nastrzyku kulinarnym oraz najlepszej dystrybucji solanki bez niszczenia struktury mięśni i powstawania kieszeni solankowych. Nastrzykiwarki dwugłowicowe (2-głowicowe) gwarnatują nastrzyk peklujący w zakresie 15-120%. Nastrzyk kulinarny możliwy jest w zakresie 5-35%.

Masownice próżniowe z serii THERMOMAT gwarantują pełną kontrolę procesu masowania, dzięki zastosowaniu płaszcza chłodzącego oraz próżni. Specjalne ustawienie łopatek w bębnie urządzenia pozwala na pracę w 2 trybach: masowania agresywnego oraz łagodnego w zależności od kierunku obrotów. Przez panel dotykowy można zaprogramować dowolny cykl masowania, sterując stopniem agresywności, prędkością obrotów, temperaturą oraz ciśnieniem.

Boldt - mieszałkaTłokowe nadziewarki próżniowe z serii TWINVAC gwarantuja najwyższą jakość wyrobów parzonych i wędzonek. Tłokowa zasada działania zmniejsza do minimum ryzyko uszkodzenia struktury elementów, a próżnia eliminuje pęcherzyki powietrza w wyrobie gotowym.

METALQUIMIA oferuje pełną gamę akcesoriów niezbędnych do zoptymalizowania produkcji wędzonek. Należą do nich stacje przygotowania solanek, tenderizery (w tym dedykowane do boczku), porcjomaty, próżniowe systemy transportu elementów oraz integracja poszczególnych urządzeń w zautomatyzowane systemy przemysłowe.

© 2008, P.P. GAL

Zapraszamy